alpha team جمعه 27 خرداد 1390 02:48 ب.ظ نظرات ()

مهر:

اولین  از فضا این است که فضانورد شوید و به فضا سفر کنید، اما شاید شیوه کم دردسرتری هم وجود داشته باشد.

 

موزه ملی علوم و فناوری های آینده توکیو فرصت مناسبی را برای افرادی که علاقه دارند زمین را از دور مشاهده کنند به وجود آورده است، این موزه کره ای 6 متری OLED را به نمایش گذاشته است که اولین OLED بزرگ کروی جهان به شمار می رود و در عین حال می تواند زمین را به صورت مستقیم از چشم ماهواره های مدارگرد با وضوح تصویری بالا نمایش دهد.

 
این کره که "Geo-Cosmos" نام دارد، از 10 هزار و 362 صفحه OLED ساخته شده است که می تواند به صورت مداوم تصاویر ماهواره ای را که در لحظه از زمین به ثبت می رسند را نمایش دهد، به این شکل بازدیدکنندگان این احساس را خواهند داشت که در حال تماشا کردن مستقیم زمین از فضا هستند.

این کره جایگزین نسخه پیشین که از صفحات LED پوشانده شده بود، شده است در حالی که وضوح تصویری آن 10 میلیون پیکسل است، در حدود 10 برابر بیشتر از وضوح تصویری کره پیشین.


این سیاره الکترونیکی تعاملی نیز هست و سطح لمسی که سرتاسر آن را فرا گرفته به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا اطلاعات مرتبط به علوم زمینی را با لمس سطح نمایشگر مشاهده کنند، این اطلاعات نیز اطلاعات به روزی است که از سرتاسر جهان دریافت می شوند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، برای مثال بازدیدکنندگان می توانند تصاویر شبیه سازی شده منشا زمین لرزه 11 مارچ ژاپن را بر روی این کره مشاهده کنند.